جمعه، مهر ۱۰

نامه یک دانشجوی بهایی اخراجی

هر ترم و یا هر سالی که باشی ممکن است اخراجت کنند.احضارت می کنند و از آیینت می پرسند و اگر راستش را بگویی از حق اولیه ات محرومت می کنند. مسئولین دانشگاه چه چیز به دانشجویان خواهند آموخت: تسلیم در برابر زور، سکوت و خموشی و به رنگ خواسته های ناحق درآمدن، دروغ گویی و خیانت. این است آنچه آموزش عالی ایران از دانشجویان بهایی یا هر دانشجوی دیگری می خواهد و زهی خیال باطل که اگر یک بار به رنگ خواسته بیدادگران درآیی ، صد بار از حقوق انسانیت محروم خواهی شد. در ادامه نامه ای از "منا رضایی" از دانشجویان اخراجی مشهد خواهید خواند:
"اینجانب منا رضایی متولد سال 1368 در کنکور سراسری 88-87 در دانشگاه سجاد مشهد در رشته کاردانی برق الکترونیک پذیرفته شدم.
پس از طی مراحل اداری ثبت نام به عنوان دانشجو در این موسسه با دوستان واساتیدی مهربان شروع به تحصیل کردم. پس از گذشت یک سال تحصیل من در این موسسه مسئول اموردانشجویی مرا برای تکمبل پرونده احضار کرده و در این رابطه از بنده سوالاتی راجع به دین پرسیده و نظر شخصی خویش(نظری کاملا متعصبانه وخلاف واقعیت بود) را بیان و اظهار داشتند که بهاییان حق تحصیل ندارند.
در روز 21/6/88 که برای انتخاب واحد ترم 3 به سایت مراجعه نمودم فرم انتخاب واحد من بسته شده بود و من قادر به انتخاب واحد نبودم. به آموزش دانشگاه مراجعه نموده و علت را جویا شدم که مسئول مربوطه این موضوع را به مدیریت آموزشی دانشگاه ارجاع دادند. مدیریت آموزشی دانشگاه نیز در جواب سوال من در رابطه با منع انتخاب واحد فرمودند "ما از سازمان سنجش بخش نامه ای دریافت کردیم که شما مشمول این بخشنامه شده و از ادامه تحصیل منع شده اید. برای پیگیری و ادامه مراحل به گزینش دانشجو و استاد سازمان سنجش در تهران مراجعه کنید".
پس از مراجعه به حراست نیز همین جواب را دریافت کردم .در مقام مشخص شدن علت منع تحصیل خود به شورای آموزشی دانشگاه نامه ای ارسال کرده ام که منتظر جواب هستم . هر چند برای اولین بار نیست که ما بهاییان از حقوق حقه خود محروم می شویم ولی امیدوارم آخرین بار باشد و می دانیم که روزی خواهد رسید که ایران گلستان شود امیدوارم ما نیز در این راه سهم بسزایی داشته باشیم."

منا رضایی، دانشجوی محروم از تحصیل

منبع خبر : خبرگزاری هرانا

۲ نظر:

ناشناس گفت...

بهتر که اخراج شد

Ali گفت...

متاسفم و با این که من بهایی نیستم ولی امیدوارم ما ایرانیان بتونیم روزی با آزادی واحترام به حقوق حقیقی و مسلم یکدیگرو با احترام به عقیده ومذهب یکدیگرکنار همدیگه زندگی کنیم