دوشنبه، اسفند ۲۳

دستگیری 4 شهروند بهایی در سمنان

در ادامه روند روزافزون آزار بهاییان در ایران، 4 شهروند بهایی دیگر در سمنان دستگیر شدند؛ "پویا تبیانیان"، "زهره تبیانیان"، "الهام متعارفی" و "ترانه احسانی"، در صبحگاه روز شنبه 21 اسفند ماه 89 توسط نیروهای امنیتی این شهرستان بازداشت شدند. چند تن از مامورین اطلاعات سمنان در 7 صبح این روز به منزل این 4 شهروند بهایی یورش برده و پس از جستجوی کامل خانه و ضبط برخی وسایل شخصی ایشان، آنها را به همراه خود به مکانی نامعلوم بردند.
پیشتر، پویا تبیانیان، یکی از بازداشت شدگان روز 21 اسفند ماه، 14 ماه محکومیت خود را به اتهام "تبلیغ علیه نظام از طریق تبلیغ بهاییت"در زندان سمنان سپری کرده بود و به تازگی از زندان این شهر آزاد شده بود.
آزار و فشار بر شهروندان بهایی سمنان به طور خاص از 25 آذر ماه 87 و پس از یورش گسترده نیروهای امنیتی به منازل 20 شهروند بهایی این شهرستان آغاز شد. پس از آن، فشار بر بهاییان سمنان شدت گرفت آزار بر دانش آموزان بهایی، تحریک مردم از طریق امام جمعه سمنان، آتش زدن مغازه و تهدید ، پرتاب سنگ و کوکتل مولوتوف به منازل بهاییان این شهرستان، شکستن شیشه خانه ها و اتوموبیل، آتش زدن و تخریب گورستان بهاییان این شهرستان، دستگیری های گسترده، پلمپ مغازه، شعار نویسی بر در و دیوار خانه بهاییان سمنان، از مواردی است که این شهروندان ایرانی در این سالیان دست و پنجه نرم می کنند.

هیچ نظری موجود نیست: