چهارشنبه، دی ۲۱

آزادی وحید محمودی، از مسئولین موسسه علمی بهاییان، از زندان رجایی شهر
وحید محمودی از مسئولین موسسه علمی بهاییان که توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۴ سال و نیم حبس تعلیقی و ۶ ماه حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت محکوم شده بود، در شامگاه روز 18 دی ماه از زندان رجائی‌شهر کرج آزاد شد.

وی در روز دوم خرداد ماه 90 در پی احضاری از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. پس از طی مراحل بازجویی و بعد از چند ماه به همراه 6 تن دیگر از همکارانش به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. وحید محمودی پیشتر در سال 1361 و در سن 19 سالگی به علت اعتقاد به آیین بهایی به تحمل 6 سال حبس محکوم شد. وی این دوران محکومیت را در زندان های قصر، اوین، قزل حصار و گوهر دشت سپری کرد و در آذر 1367 پس از طی دوران محکومیت از زندان آزاد شد.

موسسه علمی بهاییان در روز اول خرداد ماه 90 توسط نیروهای امنیتی در سراسر ایران مورد یورشی گسترده قرار گرفت و 39 منزل مورد تفتیش این مامورین قرار گرفت. بهاییان ایران پس از انقلاب فرهنگی 59 اجازه تحصیل در دانشگاههای ایران را نیافتند و این دانشگاه جبرانی برای این محرومیت جامعه بهایی ایران بوده است که توسط بهاییان ایران و به طور غیر رسمی آغاز به کارکرده بود.

* تصویر مربوط به وحید محمودی، همسر و فرزند خردسالش پس از آزادی

هیچ نظری موجود نیست: