سه‌شنبه، فروردین ۶

آغاز محکومیت اکبر پور حسینی، شهروند بهایی سمنان

اکبر پور حسینی، شهروند بهایی ساکن سمنان، در صبحگاه  روز 29 بهمن 91،  برای گذران محکومیت 18 ماهه خود روانه زندان سمنان شد. این بازداشت، پس از معرفی وی به دایره اجرای احکام دادسرای انقلاب سمنان صورت گرفته است. 
این شهروند بهایی که پیشتر بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته بود،  به اتهام واهی تبلیغ علیه نظام به تحمل  2 سال و 2 ماه  حبس تعزیری محکوم شده بود که به گزارش خبرگزاری هرانا، این مدت در دادگاه تجدید نظر به 18 ماه تقلیل یافت. 
به گزارش همین خبرگزاری،  مغازه عینک فروشی این شهروند بهایی، در 9 آذر ماه به دست مامورین امنیتی سمنان و به همراهی مامورین اداره اماکن، تفتیش  و 2 میلیاد از وسایل مغازه ضبط شد و در پی آن از سوی اداره تعزیرات، به سه میلیارد و ششصد هزار ریال جریمه نقدی محکوم شده است.

آزار همه جانبه شهروندان بهایی سمنان، هر روز ابعاد جدیدتری را بر خود می افزاید. فشار اقتصادی که با باطل کردن جواز کسب، پلمپ مراکز کسب و کار، از مغازه گرفته تا کارخانه و به تبع آن بی کار شدن کارگران کارخانه، جریمه های نقدی سرسام آور و اخذ وثیقه های بالا خود را نشان می دهد، قصد دارد تا ابتدایی ترین بعد حیاتی جامعه بهایی  را که تامین معاش است، فلج نماید.یکشنبه، اسفند ۲۰

دستگیری نوا نعیمی، شهروند بهایی بهارستان اصفهان

در روز سه شنبه 24 بهمن 91، مامورین اطلاعات اصفهان به منزل نوا نعیمی از شهروندان بهایی بهارستان اصفهان یورش برده و پس از تفتیش منزل، اقدام به ضبط  تصاویر و کتب مذهبی و برخی وسایل شخصی و کامپیوتر نامبرده کردند . سپس نوا نعیمی را نیز بازداشت کرده و به نقطه نامعلومی منتقل  نمودند.  

شنبه، اسفند ۱۹

اخراج دو شهروند بهایی از دانشگاه

سپیده وزیری و سمیر گلشن، دو تن از دانشجویان بهایی دانشگاه پیام نور خرامه، به علت اعتقاد به آیین بهایی از دانشگاه اخراج  شدند.  این دو دانشجو، مشغول تحصیل در ترم 4 رشته مهندسی ماشین آلات کشاورزی دانشگاه پیام نور خرامه بوده اند. خرامه از شهرستانهای نزدیک شیراز می باشد..

اجرای حکم سه سال حبس تعزیری برای طاهر اسکندریان، شهروند بهایی سمنان

بند مردان زندان سمنان در صبحگاه دوشنبه 23 بهمن ماه، یک شهروند بهایی دیگر را به خود پذیرا شد. طاهر اسکندریان، از شهروندان بهایی سمنان، برای اجرای حکم 3 سال حبس تعزیری خود راهی زندان سمنان شد.   بنا به گزارش خبرگزاری هرانا، وی پیشتر نیز به اتهام " تبلیغ علیه نظام" 6 ماه در زندان سمنان محبوس بوده است. 
با ورود طاهر اسکنذیان، شمار مردان بهایی زندان سمنان، که صرفا به علت اعتقاد دینی، زندانی شده اند، به 8 نفر رسید.


جمعه، اسفند ۱۸

یک سال حبس تعلیقی برای 6 تن از بازداشتیان بهایی کرج

6 تن از شهروندان بهایی ساکن کرج که پیشتر در تیر ماه 91 توسط مامورین امنیتی این شهرستان، دستگیر شده بودند، هر یک به تحمل 1 سال حبس تعزیری محکوم شدند. این حکم توسط دادگاه انقلاب به این افراد اعلان شده است.
به گزارش خبرگزاری هرانا، اورنگ مهدوی، مهرداد مهدوی، افسانه مجیدی، نغمه رضوانی، کامران ثابت و بهارک ساحلی در طی این ماهها بارها برای بازجویی به اداره اطلاعات کرج فراخوانده شده و مورد تهدید قرار گرفته اند.

بازداشت اردشیر فناییان و شیدرخ فیروزیان از شهروندان بهایی سمنان


در ادامه آزارهای روزافزون و گسترده شهروندان بهایی سمنان، صبح روز سه شنبه 24 بهمن ماه 91،  شیدرخ فیروزیان و اردشیر فناییان بازداشت شدند. به گزارش خبرگزاری هرانا، نیروهای امنیتی سمنان، پس از یورش به منازل  این دو نفر و تفتیش محل، اقدام به ضبط  کامپیوترها،  کتب و تصاویر مذهبی و نیز برخی وسایل شخصی این دو شهروند بهایی کرده و سپس ایشان  را دستگیر کردند.  تاکنون هیچ یک از مسئولین قضایی توضیحی درباره علت دستگیری این دو جوان بهایی اعلام نکرده اند.

اما این یورش تنها با ضبط وسایل و دستگیری ختم نشد. تماسهای مکرر با خانواده شیدرخ فیروزیان از سوی وزارت اطلاعات ادامه یافت و این مامورین خواستار معرفی دختر دیگر این خانواده، یعنی گلرخ فیروزیان به اداره اطلاعات بودند؛ اما از آنجا که نامبرده ساکن تهران است، به چنین درخواست غیر قانونی ای پاسخ مثبت نگفت. مامورین امنیتی به منزل وی در تهران یورش بردند اما به دلیل نبودن وی در منزل قادر به دستگیری گلرخ فیروزیان نشدند.


پنجشنبه، اسفند ۱۷

دستگیری دو شهروند بهایی در نور مازندراندر پگاه روشن یک روز زمستانی، یورش نیروهای امنیتی نور، منزل دو شهروند بهایی را در تاریکی فرو برد. ، 

صبحگاه روز دوشنبه 2 بهمن ماه، مامورین امنیتی شهرستان نور به منازل شیدا تایید و بیان بابایی از شهرواندان بهایی نور، یورش برده و پس از دستگیری، آنها را به اطلاعات ساری منتقل کردند. شیدا تایید، متولد 1369 است که 6 سال پیش با  خانواده خود از عمان به ایران مهاجرت کرده اند. وی پیشتر در 2 سال گذشته به همراه مادر خود، فریده تاییدی، نیز بازداشت و به اطلاعات ساری منتقل و 25 روز مورد بازجویی قرار گرفت. در دادگاه اولیه حکم 6 ماه حبس تعزیری برای او اعلام شد ولی در دادگاه تجدید نظر این حکم به 4 سال حبس تعلیقی تبدیل شد.
بیان بابایی نیز از شهروندان بهایی ساکن قائم شهر و متولد 1370 می باشد.