سه‌شنبه، فروردین ۶

آغاز محکومیت اکبر پور حسینی، شهروند بهایی سمنان

اکبر پور حسینی، شهروند بهایی ساکن سمنان، در صبحگاه  روز 29 بهمن 91،  برای گذران محکومیت 18 ماهه خود روانه زندان سمنان شد. این بازداشت، پس از معرفی وی به دایره اجرای احکام دادسرای انقلاب سمنان صورت گرفته است. 
این شهروند بهایی که پیشتر بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته بود،  به اتهام واهی تبلیغ علیه نظام به تحمل  2 سال و 2 ماه  حبس تعزیری محکوم شده بود که به گزارش خبرگزاری هرانا، این مدت در دادگاه تجدید نظر به 18 ماه تقلیل یافت. 
به گزارش همین خبرگزاری،  مغازه عینک فروشی این شهروند بهایی، در 9 آذر ماه به دست مامورین امنیتی سمنان و به همراهی مامورین اداره اماکن، تفتیش  و 2 میلیاد از وسایل مغازه ضبط شد و در پی آن از سوی اداره تعزیرات، به سه میلیارد و ششصد هزار ریال جریمه نقدی محکوم شده است.

آزار همه جانبه شهروندان بهایی سمنان، هر روز ابعاد جدیدتری را بر خود می افزاید. فشار اقتصادی که با باطل کردن جواز کسب، پلمپ مراکز کسب و کار، از مغازه گرفته تا کارخانه و به تبع آن بی کار شدن کارگران کارخانه، جریمه های نقدی سرسام آور و اخذ وثیقه های بالا خود را نشان می دهد، قصد دارد تا ابتدایی ترین بعد حیاتی جامعه بهایی  را که تامین معاش است، فلج نماید.هیچ نظری موجود نیست: