پنجشنبه، بهمن ۲۲

اخبار به روز شده از 6 بهایی دستگیر شده در 21 بهمن ماه

تنها یک روز مانده به 22 بهمن، نیروهای امنیتی، در بامداد 21 بهمن ماه درِ خانه 6 خانواده بهایی را لرزاندند.
در این یورش غیر قانونی که از ساعت 3 تا 5 صبحگاه صورت گرفت، هوتن سیستانی، بشیر احسانی، مارثاروت جعفری( احسانی)، نیکی خانجانی، رومینا ذبیحیان و اشکان بصاری دستگیر شدند.

اتاق هوتن سیستانی از ساعت 4 تا 4:30 بامداد مورد تفتیش قرار گرفت. در این جستجو هارد کامپیوتر، دفتر تلفن منزل، موبایل و یک چتر سبز رنگ ضبط گردید. قابل ذکر است که هوتن سیستانی در اتاق خود سه چتر به رنگهای مختلف داشته و یکی از آنها هم سبز بوده و از آن میان آن را احتمالا به منظور پرونده سازی با خود برده اند.
قابل ذکر است که پدر هوتن سیستانی در حال حاضر به علت بیماری قند در بیمارستان بستری بوده و مادرش نیز مشکل قلبی دارد و قلبش با باطری کار می کند. هجوم نا به هنگام و بی دلیل در ساعت 4 صبح چه اثری می تواند بر این خانواده داشته باشد.

رومینا ذبیحیان یکی دیگر از افرادی ست که در روز 21 بهمن ماه دستگیر شد. وی هنرمند است و همکار ژینوس سبحانی و آرتین غضنفری بوده است.وی در تهران به تنهایی زندگی می کند و خانواده اش ساکن کاشان هستند.
اشکان بصاری به همراه مادر خود ساکن امیرآباد تهران است؛ اما در هنگام دستگیری مادر وی در سفر بوده و بنابراین زمانی با هجوم نیروهای امنیتی مواجه شده که کس دیگری در منزل حضور نداشته است.
مارثاروت جعفری یکی از بازداشت شدگان روز گذشته نیز دختر خاله پیام فناییان از بهاییان دستگیر شده در 13 دی ماه است.

هیچ نظری موجود نیست: