چهارشنبه، اسفند ۲۶

آرتین غضنفری 75 روز پس از دستگیریآرتین غضنفری،شهروند بهایی، پس از گذشت 75 روز از زمان دستگیری بدون حکم در زندان اوین سر می کند. وی پس از حوادث روز عاشورا در 13 دی ماه به همراه 9 بهایی دیگر به زندان اوین منتقل شد. از این میان به تدریج 8 تن از ایشان با قید وثیقه آزاد شدند اما وی و پیام فناییان هنوز در زندان به سر می برند.
هم زمان با آزادی همسرش ژینوس سبحانی، به خانواده او اطلاع دادند که وثیقه 30 میلیون تومانی برای آزادی موقت آرتین بیاورند اما او را آزاد نکردند. با درخواست افزایش وثیقه به 50 میلیون تومان، امید آن می رفت که نامبرده پیش از عید نوروز در کنار خانواده اش باشد؛ اما این بار هم ثمری نبخشید و بازجوی پرونده حاضر به امضا کردن آزادی موقت او نشد.
.این طور به نظر می رسد که سرسختی بازجو بدین دلیل است که آرتین غضنفری حاضر به اعترافات دروغین و قبول اتهامات نکرده خویش نمی شود و به همین علت از هفته گذشته به بند 350 زندان اوین منتقل شده است.
بنا بر گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، تعدادی از زندانیان سیاسی این بند که کاملا در وضعیت بلاتکلیفی به سر می برند دست به اعتصاب غذای نامحدود زده اند و از دریافت غذا امتناع می ورزند.

هیچ نظری موجود نیست: